ताजा अपडेटः

युरोप र अमेरिका पठाउने भन्दै तीन करोड ठगी गर्ने विस एचआर सोलुसनको इजाजत रद्द, सञ्चालक विरुद्ध मुद्दा दायर

युरोप र अमेरिका पठाउने भन्दै तीन करोड ठगी गर्ने विस एचआर सोलुसनको इजाजत रद्द, सञ्चालक विरुद्ध मुद्दा दायर प्रकाशित मिति: ४ आश्विन २०८०, बिहीबार १४:२९

काठमाण्डौ – युरोपका विभिन्न देश, जापान र अमेरिका पठाइदिन्छु भन्दै ठगी गर्ने विस एचआर सोलुसन प्रालिको इजाजत रद्द गरी सञ्चालक विरुद्ध वैदेशिक रोजगार विभागले मुद्दा दायर गरेको छ ।
म्यानपावरका सञ्चालक तुलसी प्रसाद श्रेष्ठ, लाल बहादुर पुलामी, अमृत श्रेष्ठ तथा कर्मचारी रमेश कोइराला भनिने फडिन्द्र कोइरालाको समेत मिलेमतोमा सरिता भुजेल लगायतका ४३ जनालाई युरोपका विभिन्न देश, जापान र अमेरिका पठाइदिन्छु भन्दै तीन करोड ८२ लाख २८ हजार चार सय ९८ रुपैयाँ ठगी गरेको पाइएपछि विभागले म्यानपावरको इजाजत रद्द गरी वैदेशिक रोजगार न्यायाधिकरणमा मुद्दा दायर गरेको हो ।
वैदेशिक रोजगारीमा श्रमिक पठाउन इजाजत लिएको विस एचआर सोलुसन म्यानपावरका सञ्चालक उनीहरूले रकम लिएपछि पीडित श्रमिकलाई वैदेशिक रोजगारीमा पनि नपठाउने र लिएको रकम पनि फिर्ता नदिने गरेपछि विभागमा उजुरी परेको थियो ।
उजुरी उपर छानबिन गरी विभागले म्यानपावरका सञ्चालक विरुद्ध तीन करोड ८२ लाख २८ हजार ४ सय ९८ रुपैयाँ बिगो र त्यसको ५० प्रतिशतले हुन आउने हर्जानासमेत भराउने मागदावी सहित मङ्गलवार न्यायाधिकरणमा अभियोगपत्र दायर गरिएको विभागका निर्देशक तथा सूचना अधिकारी कविराज उप्रेतीले जानकारी दिनुभयो ।Ads